Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması son buldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) nun kararı gereğince uygulanan ve bayi kârının 37 kuruşla sınırlandıran uygulama 21 Mayıs 2014 günü son kez uygulanacak ve yürürlükten kalkacak. Yarın son kez uygulanacak karar ile tüketiciler yaklaşık 2 aydır benzini 13 kr motorini 30 kr indirimli almakta idi. 22 Mart’tan bu yana EPDK nun internet sitesinde ilgili gün için akaryakıt tavan fiyatları ilan edilmekte idi. Kurul son kez yarın için internet sitesi üzerinden tavan fiyatı yayınlayacak bu nedenle 22 Mayıs 2014 Çarşamba günü akaryakıt pompa satış fiyatlarında 10-30 kr arası yükselme bekleniyor.

pampa-fiyatlari

 

“Tüketici hakları açısından akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının devam etmesi önemli.”

Enerji uzmanları önümüzdeki dönemde Rusya’daki krize bağlı olarak petrol fiyatlarında yükselme olacağını ve bu nedenle de akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının tüketici haklarının korunması açısından önemli olduğunu belirtiyor. Ayrıca önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde de dövizin hareketli olmasının beklendiği bunun da petrol fiyatlarını olumsuz etkileyeceği beyan ediliyor.

Enerji uzmanlarına göre 22 Mayıs 2014 günü akaryakıt pompa satış fiyatları kurul kararından önceki seviyelere yükselecek.

 

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir