Android tablete WhatsApp nasıl yüklenir

3G bağlantısı olmayan bir android tablete sahipseniz ve bu tablette popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı kullanmak istiyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra bunu yapabilirsiniz. WhatsApp Tablet

Android tablete WhatsApp yüklemek için öncelikle Wi-Fi üzerinden internete bağlanmanız gerekir. Daha sonra WhatsApp resmi sitesi http://www.whatsapp.com a girerek WhatsApp indir butonuna tıklıyoruz. Burada Android işletim sistemini seçerek tablete WhatsApp indiriyoruz. WhatsApp indirmek için google play uygulamasını kullanmayı denemeyin zira tablette WhatsApp desteklenmediğinden arama sonuçlarında uygulamayı bulamazsınız.

tablet_guvenlik_ayarlari

Uygulamayı indirdikten sonra yüklemeye başlamadan önce güvenlik ayarlarına girerek (Ayarlar-Güvenlik-Cihaz Yönetimi) Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Tablete WhatsApp yükledikten sonra bu işareti kaldırmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Şimdi dosya yöneticisine girerek apk dosyasını tıklayın ve WhatsApp tablete yüklensin.

 

 

 

Tablette WhatsApp telefon onayı nasıl aşılır. Tabletinize WhatsApp yüklendikten sonra uygulamayı çalıştırın. Karşınıza telefon onayı isteyen bir ekran çıkacak. Kendi cep telefonu numaranızı girin ve SMS gelmesini bekleyin. SMS geldikten sonra WhatsApp SMS doğrulamasının hata verdiğini söyleyerek sesle doğrulama işlemi önerecek. Beni ara diyerek gelen aramayı cevaplayın size verilen kodu tablette istenilen alana girin. Bu işlemin ardından WhatsApp’ı tabletinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Mesajlaşma geçmişi yalnızca telefonlarda desteklendiğinden bu özellikten faydalanamayacağınız unutmayın.
Videodan izlemek isteyenler için

Comments
 1. Berhan
 2. Beyza
  • Mihrican
 3. Engin Er
 4. gokhan
 5. Ayebna
 6. ayse sevilgen
  • Serkan ŞEN
 7. Burcu
 8. Bahar
 9. Ercan
 10. Dilara
  • Serkan ŞEN
 11. ayse
 12. edanur yolcu
  • Esra
  • Betul
 13. ali

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir