Bilgisayarda Whatsapp nasıl kullanılır

Bilgisayarda Whatsapp nasıl kullanılır

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan mobil iletişim platformu Whatsapp için uzun bir süreden beri masaüstü uygulaması bekleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan masaüstü sistemi sayesinde kullanıcılar da büyük bir avantaj elde etmiş oldular. Çünkü bilgisayar üzerinden iletişim kurmak ve programı kullanmak son derece pratik bir durum.

Ancak birçok kişi Whatsapp web nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyor.

Whatsapp-Web

Sistem üzerinde oturum açmak son derece basit şekilde gerçekleşmektedir. İlk olarak yapmanız gereken şey Whatsapp web adresini açmaktır. https://web.whatsapp.com/ Daha sonra telefonunuzdan uygulamaya girerek Web kısmına tıklamanız gerekir. Sitede yer alan QR kodu telefona okutarak programı bilgisayara aktarmış oluyorsunuz ve sistem bu şekilde kullanılmaya başlanıyor. Konuşma geçmişiniz ve kişilerinizin tamamı ekrana gelmektedir. Buradan çeşitli ayarlar da yapmanız mümkün. Ekstra bir şifre ya da kullanıcı adı ile giriş yapmaya gerek olmaması Whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinde kullanmayı daha kolay hale getiriyor. Bilgisayarda Whatsapp kullanmak istiyorsanız uygulamanın son sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu özellikten yararlanamazsınız.

Şimdilik IOS işletim sistemi kullanan kişiler bu özellikten yararlanamasa da Android, Windows Phone, Blackberry ve Nokia’nın S60 tabanlı versiyonları sorunsuz şekilde uygulamayı çalıştırmaktadır. Uygulamanın web tabanlı çalışması, bilgisayara Whatsapp yüklemeye gerek olmaması kullanıcılar açısından büyük rahatlık.

Ayrıca bilgisayar üzerinde sorunsuz kullanmak için telefonunuzdan da Whatsapp bağlantınızı kesmemeniz gerekir.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir