Cortana Türkiyede nasıl kullanılır

Microsoft, mobil Windows Phone 8.1 ile birlikte kişisel sesli asistan Cortana’ yı devreye aldı. Sürekli güncellenen Cortana her geçen yeni diller öğrenmeye devam ediyor. Şu an için Türkçe bilmeyen Cortana Windows 8.1 mobil işletim sistemini Türkçe kullanan akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılamıyor.

Cortana’ nın yapay zekası oldukça eğlenceli tasarlanmış gibi duruyor ancak onunla sohbet etmek için telefonunuzda biraz ayar yapmanız gerekli.

Cortana’yı Türkiye’den kullanmak için  telefonunuzun bölge ayarını Amerika ve bölge biçimine yine Amerika yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatın. Başlangıçta dil seçimini İngilizce yaptıktan sonra tekrar yeniden başlatın. Telefonunuz açıldığında Cortana uygulamalarınız arasında yer alacak.

Microsoft-Cortana

Cortana final sürüme eriştiğinde mimiklerini de kullanan bir kadın yüzüne sahip olacak ancak şu an mavi bir daireden ibaret. İzin vermeniz halinde sizinle ilgili konum, ilgi, iletişim vb bilgileri depolayacak olan Cortana size gerçek bir asistan gibi hizmet etmeye çalışacak.

 

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir