Facebook oyun davetleri nasıl engellenir?

Facebook oyun davetleri oyun oynamayan kullanıcılar için işkenceye dönmüş durumda maalesef. Halbuki bundan kurtulmanın oldukça basit bir yolu var. Bu yazıda facebook oyun davetleri nasıl engellenir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

facebook-oyun-davetleri-nasil-engellenir-1

Facebook üzerinden gelen bütün oyun davetlerini toplu olarak engellemek henüz mümkün değil. Ancak en çok davet aldığınız oyunları 1-2 saniyenizi ayırarak engelleyebilirsiniz, aynı şekilde bir arkadaşınız size sürekli oyun daveti gönderiyorsa o kişiden gelen davetleri engelleyerek de istenmeyen davetlerden kurtulabilirsiniz.

Son zamanların popüler oyunu olması nedeniyle en çok davet gönderilen oyun olan Candy Crash Saga davetleri nasıl engellenir bir bakalım. Aynı işlemleri farklı oyunlar içinde yaparak facebook oyun davetlerini engelleyebilirsiniz.

Bu işlemleri cep telefonunuz üzerinden yada tabletle yapmanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle bir PC üzerinden facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ok işaretine tıklayıp “Ayarlar” menüsüne giriniz. Burada “Engelleme” sekmesini açınız. Daha sonra “Uygulamalar engelle” alanına davet yada istek almak istemediğiniz oyunun adını yazın. Oyun adının başını yazmaya başladığınızda facebook popüler oyunları listeleyecek ve aradığınız oyunu bulmanızı kolaylaştıracaktır.

facebook-oyun-davetleri-nasil-engellenir-2

Eğer size bir arkadaşınız sürekli farklı oyunlardan davet/istek gönderiyorsa yine engelleme sekmesinde yer alan “Bu kişiden gelen davetleri engelle” alanına arkadaşınızın adını yazmanız yeterli.

Böylece can sıkıcı facebook oyun davetlerinden kurtulmanın yolunu bulmuş olacaksınız.

İleride bu engellemeyi kaldırmak isterseniz yine aynı alana gelerek engellenen uygulamanın yada arkadaşınızın adının yanında bulunan “Engellemeyi kaldır” butonuna basmanız gerekiyor.

facebook-oyun-davetleri-nasil-engellenir-4

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir