Galaxy S3′ e güncelleme gelmeyecek

Android kullanıcılarına yönelik 4.4.2 Kitkat güncellemesi dağıtılmaya başladı. Ancak Samsung tarafından yapılan açıklama göre Galaxy S3 kullanıcıları için güncelleme yayınlanmayacak. Samsung UK, Galaxy S3 TouchWiz arayüzünden kaynaklı sorunlar nedeniyle Kitkat güncellemesinin yayınlanmayacağının kesinleştiğini bildirdi. Açıklamanın en dikkat çeken kısmı ise Galaxy S3 ün 1 gb olan belleğinin bazı yetenekleri kısıtladığının, ekran performansının beklentileri karşılamaması nedeniyle yükseltmeye izin vermediğinin bildirilmesi oldu.

Kitkat güncellemesi Galaxy s3 LTE için yayınlanacak zira bu cihazın bellek kapasitesi 2gb. Ayrıca Samsung Galaxy S5 için testlerin devam ettiğini açıkladı.

Galaxy S3 kullanıcıları cihazlarının 1 gb lık belleğinin yetersiz kalması nedeniyle Android 4.3 güncellenmesinin yayınlanmasından itibaren cihazlarından yeterli performansı alamadıkların şikayet etmekteydi. Samsung’ a kadar ulaştığı tahmin edilen şikayetlerin artması sonucunda mı Galaxy S3 4.4.2 güncellemesinden çıkarıldı bilinmiyor.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir