iPad’e Whatsapp yükleme

iPade nasıl Whatsapp yüklenir?

Bildiğiniz gibi ipad için whatsapp’ın herhangi bir resmi sürümü yok.  Bu nedenle AppStore üzerinden ipade whatsapp yüklemek mümkün değil. Bu nedenle whatsappı önce bilgisayara indirmemiz gerekiyor. Whatsappı bilgisayara indirmek için iTunes e girip iTunes store dan iPhone uygulamaları sekmesinin altından Whatsapp ı indiriyoruz.Schermata-07-2455770-alle-11.22.48

Uygun iphone sürümünü seçtikten sonra parolanızı girerek indirin.  Daha sonra Program Files>iTunes>iTunes Media veya Müzikler>iTunes>iTunes Media klasörüne girerek WhatsApp.ipa dosyasını bulun ve bu dosyayı masaüstüne alın.

Bilgisayardaki dosyayı ipade aktarmak için kullanacağımız programı indirmek için

http://www.i-funbox.com/ sitesine girin. Download for Windows butonuna basarak ilerleyin ve programı indirin ve kurun. Programı çalıştırdıktan sonra Install App butonuna tıklayarak daha önce masaüstüne aldığınız Whatsapp.ipa dosyasını seçin. Yüklemeyi tamamladığınızda 1.aşama tamamlanmış olacak.

Kurulumu tamamlamak için whatsapp kurulu bir iPhone a ihtiyacınız olacak. iPad i bilgisayardan çıkarıp yerine iPhone u takın ve i-funbox ile bağlanın. User Applications altındaki whatsapp klasörüne girerek Library ve Documents klasörlerini masaüstünüze kopyalayın. Şimdi yeniden iPadi bağlayarak i-funbox ı açın yine User Applications altındaki whatsapp klasörüne girerek Library ve Documents klasörlerini masaüstünüzdeki dosyalarla değiştirin.

iPad’e Whatsapp yükleme tamamlandı.

Eğer iPad de bir hata uyarısı alırsanız Whatsapp ı kapatıp açın düzelecektir.

Comments
  1. kübra
  2. Tuğçe akdeniz
    • Okan Kat

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir