Paypal nasıl kullanılır

Paypal nedir?
İnternette alışveriş yaparken kredi kartı numarası vermeden alışveriş yapma imkanı tanıyan, yalnızca e-posta adresi ve şifre kullanarak ödeme yapabileceğiniz, arkadaşlarınıza para gönderip, onlardan para alabileceğiniz dünya çapında bir platformdur.

paypal-nedir

Paypal nasıl kullanılır?

Paypal.com adresinden siteye üye olduktan sonra sisteme bir kredi kartı tanımlayabilirsiniz. Bu kredi kartını eklediğinizde kartınız 1-2 TL civarında bir çekim yapılacak ve çekimin açıklama kısmında 4 haneli bir şifre olacak o şifreyi girerek hesabınızı doğrulamanız önemli.

Şifreyi girmenizin ardından çekilen miktar paypal hesabınıza bakiye olarak aktarılır.

Bu aşamadan sonra paypal ile ödeme yapılabilen bir siteye girdiğinizde sadece paypal eposta ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Kredi kartı bilgilerinizi girmeden ödemeniz gerçekleşir. Paypal ödediği miktarı kredi kartınızdan tahsil eder.

Dilerseniz kredi kartı ile hesap doğrulaması yaptıktan sonra kredi kartınızı sistemden silebilirsiniz. Aynı kartı yeniden eklediğinizde sistem doğrulama talep etmez.

Sistemde kredi kartı tanımlı değil iken arkadaşlarınız hesabınıza para gönderebilir ve bu para ile de yurt içinde alışveriş yapabilirsiniz.

Yurtdışı alışverişleri için tanımlı bir kredi kartı olması gerekiyor zira paypal bakiyesi ile yurtdışına ödeme gönderilemiyor.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir