Snapchat nedir, nasıl kullanılır?

Snapchat nedir?

Snapchat 50 milyondan fazla android, bir o kadar da IOS kullanıcısı tarafından indirilmiş popüler bir resim, video paylaşma uygulamasıdır. En önemli özelliği ise gönderilen resim ve videoların birkaç saniye sonra silinmesi ve tekrar ulaşılamamasıdır.

Snapchat-Logo

Snapchat Nasıl kullanılır?

Snapchat hem IOS hem de Android için ücretsiz bir uygulamadır.

Öncelikle aşağıdaki linkleri kullanarak uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Andorid için

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snapchat.android&hl=tr

IOS için

https://itunes.apple.com/us/app/snapchat/id447188370?mt=8

linklerini kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

İndirdikten sonra bir kaç basit soruyu cevaplayarak üye olmanız gerekli.

Uygulama kurulduktan sonra tıpkı WhatsApp gibi bir arkadaş listesi oluşturur.

Uygulama üzerinde arkadaş listenizden birini seçip bir fotoğraf çekip görüntüleme süresini belirledikten sonra gönderebilirsiniz.

Fotoğrafı alan kişi sizin belirlediğiniz süre kadar fotoğrafı görüntüleyebilir. (3sn, 5sn, 10sn gibi) Sonrasında ise fotoğraf silinir. O andan itibaren ne siz ne de arkadaşınız fotoğrafı tekrar görüntüleyemez.

Tabi akıllı telefonlarda ekran resmini kaydetme özelliği var ancak ekran görüntüsünü kaydettiğiniz anda fotoğrafı gönderen kişiye bir bildirim gidiyor ve sizin ekran görüntüsünü screen shot olarak kaydettiğiniz bilgisi veriliyor.

Eğer hazırlıklı iseniz başka bir telefon kullanarak fotoğrafı görüntülediğiniz telefonun fotoğrafını çekebilirsiniz, tabi 3 saniyelik bir görüntüde bunu yakalamak bile oldukça zor.

Zaten uygulama yapımcılarının da istedikleri tam olarak bu. Anlık olarak görülen sonra James Bond filmlerindeki gibi kendi kendini yok eden hayalet mesajlar.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir