Telsiz diş tedavisi nasıl yapılır?

Invasilig nedir?

Çarpık dişlere sahip olup tel taktırmamak için tedavi olmaktan kaçınanlar için geliştirilen özel bir yöntemdir. Şeffaf görünümü ve ergonomik yapısı sayesinde ağızda net olarak görülmeyen bu yöntem son yılların sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

invisalign-treatment telsiz-dis-tedavisi

Invasilig yöntemi veya bilinen adıyla Telsiz diş tedavisi yönteminin tel ve braketlere göre en önemli avantajı  estetik üstünlüğüdür. Yöntemde kullanılan düzeltici plaklar şeffaf oldukları için ilk bakışta farkedilmeleri oldukça zordur. Yöntemin hedef kitlesinde estetik kaygı nedeniyle diş tedavilerini erteleyenler veya tamamen iptal edenler yer alıyor.

invisalign-comparison      Invisalign-Close

Tedavinin uygulanabilmesi için süt dişlerinin tamamen dökülmüş ve daimi dişlerin tamamlanmış olması gerekiyor. Ortalama 12 yaş tedaviye başlanılması için uygun olarak tanımlanıyor. Ancak alt veya üst çenenin ileride-geride olmasından kaynaklanan sorunlarda tedaviye 8-12 yaş aralığında başlanılmasının daha uygun olacağı bildiriliyor.

telsiz-ortodonti

Hastaların Sağlık Bakanlığına bağlı bir Ağız Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) den ortodonti sevki almaları halinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) dan ödedikleri ücretlerin bir kısmını geri alabilirler

Comments
  1. M.Aydın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir